Komunikaty

Podkarpacki Puchar Jesieni

26 sierpień 2019

Nowi lokatorzy naszych łowisk

14 marzec 2019

W dniu 2 marca br. w obw. 74 Koledzy Dariusz Gil, Kazimierz Kopeć i Wojciech Solarski wypuścili 50 zajęcy. Zakup został sfinansowany za pieniądze uzyskane przez Koło w ramach działalności pożytku publicznego (1 % podatku).  

Statut PZŁ

9 marzec 2019

Dziki

11 styczeń 2019

XXI Okręgowy Zjazd PZŁ

23 wrzesień 2018

W dniu 16 września 2018 r. obradował  XXI Okręgowy Zjazd PZŁ. Zmiany łowczych okręgowych i likwidacja okręgowych rad łowieckich, to skutek nowelizacji Prawa łowieckiego z dnia 22 marca 2018 r.

Zjazd wybrał delegatów na Krajowy Zjazd :

1. B. Peret

2. M. Koziorowski

3. J. Perec

4. M. Henzel

5. P. Stanek - Łowczy Okręgowy

Członkiem Naczelnej Rady Łowieckiej wybrano Kol. Bartłomieja Pereta.

 

 

 

Co dalej z polskim łowiectwem?

17 maj 2018

Jak funkcjonuje nowe Prawo łowieckie?

To pytanie należy zadać zarówno myśliwym, jak i rządzącym.

Nie siląc się na udzielenie odpowiedzi w imieniu myśliwych  nie można jednak pominąć milczeniem  pojawiających się ze strony "władzy" wypowiedzi:  nadal jest źle.  Niektóre wypowiedzi  nawiązują  do modelu niemieckiego, nie stawiają jednak kropki   "nad i": powiązania prawa polowania z własnością ziemi!  

Czy o to nam chodzi? Czy właścielel np. 300 ha może samodzielnie prowadzić gospodarkę łowiecką na tym terenie? Czy gwarantuje to zachowanie ojczystej przyrody? Czy godząc się na prywatyzację przeciwnicy PZŁ godzą się na zniszczenie, względnie drastyczne zredukowanie  populacji wielu gatunków dziko żyjących zwierząt?  Czy oponenci stanu obecnego zdają sobie z tego sprawę?

Właściciel może wszystko - to od niego zależeć będzie  ile i jakiego gatunku ilości odstrzeli. A rola Państwa? Będzie iluzoryczna, wszak prawo własności ma konstytucyjne gwarancje!

Do postawienia tych pytań upoważnia nas 138-letnia historia Koła - Towarzystwo Myśliwych w Rzeszowie powstało w 1880 roku i poprzez te wszystkie lata prowadząc gospodarkę łowiecką, chroni ojczystą przyrodę.

Z myśliwskim pozdrowieniem

 DARZ BÓR

Nowe Prawo łowieckie

4 kwiecień 2018

Szanowni Państwo!

Koleżanki i Koledzy Myśliwi!

 Ustawą z dnia 22 marca 2018 r. dokonano nowelizacji Prawa łowieckiego. O treści przepisów można zapoznać się w Internecie (Dz. U. z dnia 30 marca 2018 r., poz. 651).

Pozostawiając  zmiany bez komentarza dziękujemy wszystkim, którzy wyrazili swoje stanowisko na temat projektu nowelizacji w okresie poprzedzającym uchwalenie zmian. 

Z myśliwskim pozdrowieniem DARZ BÓR!

Zarząd Koła

Hubertus ogólnopolski

3 październik 2017

W dniu 15 października br. odbędą się ogólnopolskie uroczystości hubertowskie, na które zapraszamy myśliwych i sympatyków łowiectwa.

Z myśliwskim pozdrowieniem DARZ BÓR!

Zarząd Koła

Targi Łowiectwa

18 wrzesień 2017

W imieniu Organizatorów zapraszamy myśliwych, leśników i wszystkich sympatyków łowiectwa na Targi Łowiectwa i Leśnictwa, które odbędą się w Jasionce, w dniach    23-24 września br.

Z myśliwskim pozdrowieniem DARZ BÓR!

Zarząd Koła