Komunikaty

Targi w Lublinie

15 listopad 2019

Życzenia

30 październik 2019

Targi łowiectwa

15 październik 2019

Zapraszamy!

Podkarpacki Puchar Jesieni

26 sierpień 2019

Nowi lokatorzy naszych łowisk

14 marzec 2019

W dniu 2 marca br. w obw. 74 Koledzy Dariusz Gil, Kazimierz Kopeć i Wojciech Solarski wypuścili 50 zajęcy. Zakup został sfinansowany za pieniądze uzyskane przez Koło w ramach działalności pożytku publicznego (1 % podatku).  

Statut PZŁ

9 marzec 2019

Dziki

11 styczeń 2019

XXI Okręgowy Zjazd PZŁ

23 wrzesień 2018

W dniu 16 września 2018 r. obradował  XXI Okręgowy Zjazd PZŁ. Zmiany łowczych okręgowych i likwidacja okręgowych rad łowieckich, to skutek nowelizacji Prawa łowieckiego z dnia 22 marca 2018 r.

Zjazd wybrał delegatów na Krajowy Zjazd :

1. B. Peret

2. M. Koziorowski

3. J. Perec

4. M. Henzel

5. P. Stanek - Łowczy Okręgowy

Członkiem Naczelnej Rady Łowieckiej wybrano Kol. Bartłomieja Pereta.

 

 

 

Co dalej z polskim łowiectwem?

17 maj 2018

Jak funkcjonuje nowe Prawo łowieckie?

To pytanie należy zadać zarówno myśliwym, jak i rządzącym.

Nie siląc się na udzielenie odpowiedzi w imieniu myśliwych  nie można jednak pominąć milczeniem  pojawiających się ze strony "władzy" wypowiedzi:  nadal jest źle.  Niektóre wypowiedzi  nawiązują  do modelu niemieckiego, nie stawiają jednak kropki   "nad i": powiązania prawa polowania z własnością ziemi!  

Czy o to nam chodzi? Czy właścielel np. 300 ha może samodzielnie prowadzić gospodarkę łowiecką na tym terenie? Czy gwarantuje to zachowanie ojczystej przyrody? Czy godząc się na prywatyzację przeciwnicy PZŁ godzą się na zniszczenie, względnie drastyczne zredukowanie  populacji wielu gatunków dziko żyjących zwierząt?  Czy oponenci stanu obecnego zdają sobie z tego sprawę?

Właściciel może wszystko - to od niego zależeć będzie  ile i jakiego gatunku ilości odstrzeli. A rola Państwa? Będzie iluzoryczna, wszak prawo własności ma konstytucyjne gwarancje!

Do postawienia tych pytań upoważnia nas 138-letnia historia Koła - Towarzystwo Myśliwych w Rzeszowie powstało w 1880 roku i poprzez te wszystkie lata prowadząc gospodarkę łowiecką, chroni ojczystą przyrodę.

Z myśliwskim pozdrowieniem

 DARZ BÓR